Post Reply 
 
Thread Rating:
  • 0 Votes - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Telegraph: 10 makinat më të mira në botë
19-10-2011, 06:58 PM
Post: #1
Telegraph: 10 makinat më të mira në botë
Gazeta britanike “Telegraph” ka përzgjedhur 10 makinat më të bukura në botë.

1- BMW X3 - Ofron gjithçka të arsyeshme, performancë e hijshme dhe ekonomike
[Image: 8446.jpg]
2- Range Rover - E pashoqe në rrugë dhe jashtë saj. E shtrenjtë por më e mira
[Image: 8448.jpg]
3- Ford Mondeo - Është mahnitëse, e rafinuar ashtu si një lule
[Image: 8449.jpg]
4- Jaguar XF - Kombinimi më i mirë i performancës dhe ekonomisë
[Image: 8450.jpg]
5- Jeep Wrangler - Makina më superiore në dhe jashtë rrugës
[Image: 8451.jpg]
6- Mazda2 - Makina më e lezetshme, ekonomike dhe me taksa të ulta
[Image: 8452.jpg]
7- Ferrari F550 Maranello - Nëse pëlqeni shpejtësinë kjo është makina që duhet të keni
[Image: 8453.jpg]
8- Renaultsport Clio Cup - Motor ulëritës dhe shasi të shkëlqyeshme
[Image: 8454.jpg]
9- Honda Accord - E ndërtuar cilësisht për udhëtim dhe përdorim të rehatshëm
[Image: 8455.jpg]
10- BMW 507 - Kjo është një vepër arti. Vetëm 254 janë ndërtuar nga 1956-1959.
[Image: 8456.jpg]

[Image: Oj4t.jpeg][img]BMW E36 M3 V10 S85 unik project
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply
19-10-2011, 07:34 PM
Post: #2
RE: Telegraph: 10 makinat më të mira në botë
a bon qat link t`telegraph me kqyr qe qito to kokan 10 veturat mat bukra qe jon bo najher , te kqyri sa seriozisht e kan pas.
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
19-10-2011, 07:38 PM
Post: #3
RE: Telegraph: 10 makinat më të mira në botë
un e mora qitu e ku e kan mar kta se di qashtu po thot

LINKU

[Image: Oj4t.jpeg][img]BMW E36 M3 V10 S85 unik project
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply
19-10-2011, 08:04 PM
Post: #4
RE: Telegraph: 10 makinat më të mira në botë
Ma murr menja prej gazetaris ton priten kto sene , shyqyr sajti jon n`ballin artikujt jon n`nivel se do telegrafa e do per automobilizem po foli sjon kerka.

Kisha pas qef do lista mi bo na vet forumcat per veturat mat mira tvitit e sene,ish kon interesant.:)


PS:Flm mPower per linkun , tpakten e pash BMW 507 mat bukur qe e ka bo bmw :)
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
19-10-2011, 08:08 PM
Post: #5
RE: Telegraph: 10 makinat më të mira në botë
hiq sen kish qisi top10 ne http://www.telegraph.co.uk plot qaty i kan mar edhe ata

[Image: Oj4t.jpeg][img]BMW E36 M3 V10 S85 unik project
Visit this user's website Find all posts by this user
Quote this message in a reply
19-10-2011, 11:00 PM
Post: #6
RE: Telegraph: 10 makinat më të mira në botë
[/align]paskan ba hajgare poget. ani bmw x3 nven tpar apet me qit Range bon .

[Image: paaa.jpg]
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
19-10-2011, 11:06 PM
Post: #7
RE: Telegraph: 10 makinat më të mira në botë
X3 kerri ka i buker ne bot ahahhahahahahahahahahahahhahaahhahahahah​hahahahahahahahahhahaha

[Image: opelkadettccoupe001.jpg]
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
20-10-2011, 03:01 AM
Post: #8
RE: Telegraph: 10 makinat më të mira në botë
Ferrari F550 Maranello

http://www.youtube.com/watch?v=NP5bprX8oX8

[Image: rw3tiv.gif]
[Image: nc14xg.png]
Find all posts by this user
Quote this message in a reply
Post Reply 


Possibly Related Threads...
Thread: Author Replies: Views: Last Post
  Makina më e shpejtë në botë alfamilano 12 5,939 11-04-2013 12:00 AM
Last Post: black drag
  Makinat Ma të Mira 2013 Ylli VW 0 1,168 17-12-2012 09:51 PM
Last Post: Ylli VW
  Makinat më të Besushme në Britani e Madhe 1997-2012 Ylli VW 1 1,743 04-12-2012 08:43 PM
Last Post: art.euroarti
  Testi i Makinave 100.000 km edhe cilat jon Makinat me Kompakte edhe te Forta Ylli VW 0 1,063 04-12-2012 02:46 PM
Last Post: Ylli VW
  Volkswagen Golf Makin më e Mira ne Kategorin e tij.?! Ylli VW 14 4,187 12-11-2012 10:19 PM
Last Post: art.euroarti
  BMW është marka automobilistike më me vlerë në botë Gizo 3 1,524 23-05-2012 10:16 PM
Last Post: ///G-Povver
  10 makinat më të sigurta Gaz Tuning 3 1,834 02-02-2012 11:33 AM
Last Post: andi
  10 makinat që ruajnë vlerën ge.nnc 0 1,052 15-12-2011 11:52 PM
Last Post: ge.nnc
  10 Veturat mat mira. alfamilano 2 3,528 20-10-2011 06:49 PM
Last Post: FidanTernava
  10 makinat më të mira për shoferët e vjetër Gaz Tuning 1 1,718 19-10-2011 11:03 PM
Last Post: andi

Forum Jump:


User(s) browsing this thread: 1 Guest(s)